Witam ponownie !
Dzisiaj chciałem opowiedzieć Wam o różnicach między dwoma piaskarkami z naszego parku maszynowego. Może na początek zdjęcia obu piaskarek
Teraz jak juz potraficie sami ocenić różnice wizualne przejdzmy do różnic technicznych.
1. Rodzaj materiału wychodzący z dyszy- w tradycyjnej piaskarce jesteśmy zmuszeniu do używania materiałów suchych ponieważ w innym przypadku robią nam sie różnego rodzaju zatory w wężu. W TORBO używamy materiału mokrego ponieważ on i tak nam sie zaraz po wsypaniu do zbiornika miesza z wodą. Pulpa czyli ścierniwo z wodą posiada większą siłę kinetyczną niż samo ścierniwo z powietrzem, tzn. że w przypadku piaskowania np. Betonów nie musimy na początku obstukiwać luźnych fragmentów ( chyba, że są bardzo duże) co znacznie przyśpiesza pracę.
2. W piaskarce CONTRACTOR ciśnienie w zbiorniku powoduje powietrze, czyli konieczny jest przegląd UDT natomiast w TORBO ciśnienie powoduje woda więc niema konieczności przeglądów.
3. Piaskarka CONTRACTOR piaskuje suchym ścierniwem przez co efekt końcowy jest widoczy zaraz po piaskowaniu, co czasem jest bardzo ważne np. w przypadku kiedy jesteśmy u inwestora i przed przystąpieniem do prac wykonujemy próbę. W przypadku piaskowania TORBO musimy jeszcze odczekać aż piaskowana powierzchnia wyschnie.
4. Piaskarka CONTRACTOR może być wykorzystywana przy piaskowaniu w pobliżu kabli elektrycznych ponieważ strumien ścierniwa wychodzący z dyszy jest całkowicie suchy, natomiast TORBO jest niewskazane z powodu piaskowania z wykorzystaniem wody.
5. Piaskowanie Torbo a piaskowanie tradycyjne w osłonie wodnej to dwie całkiem różne rzeczy. Torbo wykorzystuje mokry, zwilżony piasek tym sposobem ograniczamy pylenie do MINIMUM nie robiąc przy tym z placu budowy jeziora natomiast piaskowanie w osłonie wodnej to najczęściej dysza w tradycyjnej piaskarce do której podłączamy wodę na dwa sposoby albo inżektorowo albo pod ciśnieniem ( czyli z myjki wysokociśnieniowej) w pierwszym przypadku nie uzyskujemy wystarczającego efektu natomiast w drugim z placu budowy robimy duże jezioro. Dodatkowo wyobraźmy sobie, że to jest tylko osłona wodna więc nie jesteśmy w stanie taka techniką doprowadzić do całkowitego zawilgocenia piasku, duża jego część pozostaje dalej sucha.
6. Zużycie ścierniwa to też bardzo ważna rzecz przy piaskowaniu. W piaskarce Torbo za cały dzień piaskowania jesteśmy w stanie zużyć około 600 kg piasku, natomiast w tradycyjnej piaskarce czasem zużywamy aż do 2000 kg piasku dziennie!!
7. W piaskarce Torbo jesteśmy w stanie kontrolować wszystkim tj. ciśnieniem, ilością wody, ilością piasku, możemy także puścić samo powietrze nawet gdy zbiornik jest pełny, a tradycyjna piaskarka działa na zasadzie włącz/wyłącz.
8. Wymagania dotyczące kompresora są dużo mniejsze w przypadku piaskarki Torbo ponieważ nie musimy przy tym piaskowaniu używać specjalnego hełmu piaskarza, zwilżony piasek zwiększa swoją objętość, wypełnia puste przestrzenie przez co powietrze nie ucieka nam między drobinkami ścierniwa. W Torbo przy kompresorze o wydajności 5m3/min odpowiednią dyszą jest 9,5mm ( przy tej dyszy posiadamy jescze minimalny zapas powietrza na kompresorze) natomiast przy tradycyjnym piaskowaniu odpowiednia do tego kompresora jest dysza 8 mm.
Więcej porównań wkrótce !
Nie zapomnijcie nas polubić na facebooku www.facebook.pl/PAMsystem
Oraz odwiedźcie naszą stronę na której znajdziecie więcej informacji na temat PAM System www.pamsystem.pl
Nasze usługi wykonujemy w takich miastach jak : Rybnik, Żory, Racibórz, Gliwice, Katowice, Mikołów, Pszczyna, Wodzisław-Śląski,Leszczyny, Czerwionka-Leszczyny oraz całe województwo Śląskie
Oferujemy: Piaskowanie, czyszczenie wysokociśnieniowe, malowanie, zabezpieczenia antykorozyjne, czyszczenie strumieniowo-ścierne, renowacja elewacji, czyszczenie cegły, piaskowanie cegły, czyszczenie pod okiem konserwatora zabytków, piaskowanie technologią torbo